صنایع پتروشیمی گلستان

(شرکت سهامی عام)

لزوم شتاب در ایجاد یک رگولاتوری قدرتمند برای صنعت پتروشیمی

توجه به منافع ملی، همسو کردن برنامه ها با برنامه کلان دولت، شفافیت و استفاده از بهترین فناوری ها از مزایای تشکیل رگولاتوری است.

11:40 1397/04/23

عادل نژاد سلیم مدیرعامل پیشین شرکت صنایع پتروشیمی خلیج فارس با تاکید بر ضرورت همگرایی و تعامل میان شرکت های پتروشیمی اظهار کرد: دولت باید کم کم از حوزه تصدی گری خارج شده و بعد حاکمیت خود را تقویت کند. در واقع تدوین‌ قوانین مناسب داشته باشد و کنترل مدیریتی انجام دهد و در این مسیر تشکیل رگولاتوری قدرتمند می تواند روابط میان شرکت های پتروشیمی را تحکیم بخشد.
وی افزود: امیدواریم بحث هایی که در مورد رگولاتوری انجام شده است هر چه سریعتر محقق شود. برای رسیدن به آن شرایط باید ‌اتاق بازرگانی ها فعال شده و ایده آل این است که سرمایه ها، ‌بانک،‌ بخش خصوصی باهم در جهت تولید ملی همکاری داشته باشند.
نژاد سلیم گفت: از همین رو در ایران نیز باید اتاق های بازرگانی فعال شده و سرمایه های بخش خصوصی به سمت تولید هدایت شود و تصمیم گیری در اقتصاد برعهده بخش خصوصی و نخبگان اقتصاد در جهت اهداف کلان کشور و منافع ملی باشد.
وی ادامه داد: با توجه به این موارد، رگولاتوری در صنعت پتروشیمی باید با همکاری بخش خصوصی و دولت نوشته شود زیرا دولت حق حاکمیت دارد و باید خط قرمز های کشور را تعیین کند. قطعا در تدوین رگولاتوری بخش خصوصی واقعی حضور داشته باشد ، ساختار مطلوب آن است که بخش خصوصی این موضوع را تدوین کرده و دولت بخش حاکمیت خود را اعمال کند و پس از تصویب در مجلس قانونی شود.

نیپنا

برای ارسال نظر، باید در سایت عضو شوید.

نام وب سایت

نام وب سایت

google
yahoo
alexa
ebook
Baidu.com
Wikipedia
Blogger.com
Windows Live
Amazon.com
eBay
Bing
Ask
استانداری گلستان
سفارش طراحی وب سایت - سفارش دات نت