صنایع پتروشیمی گلستان

(شرکت سهامی عام)

روی آوردن تولیدکنندگان پتروشیمی ژاپن به خوراک بوتان

همزمان با افزایش قیمت نفتا تولید کنندگان پتروشیمی ژاپن به خرید خوراک بوتان روی آورده اند.

09:41 1396/09/04

 

به گزارش نیپنا به نقل از پلاتس، منابع صنعتی اعلام کردند: شرکت های پتروشیمی شووا دنکو (Showa Denko) و میتسوئی کمیکالز (Mitsui Chemicals) ژاپن در میان اوج گیری قیمت های نفتا، به خریداری بوتان که این روزها به فراوانی در بازار آسیا عرضه می شود؛ روی آورده اند.
منابع آگاه می گویند که حجم کل بوتان واردشده کمتر از 50 هزار تن است. هر یک از دو شرکت حداقل یک محموله از این محصول را برای تحویل در نیمه دوم دسامبر امسال یا نیمه اول ژانویه سال آینده میلادی سفارش داده اند.
بازرگانان بازار پتروشیمی ژاپن می گویند: شووادنکو معمولا یک محموله 11 هزار تنی بوتان خریداری می کند. این در حالیست که شرکت آستوموس انرژی (Astomos) ژاپن نیز محموله ای 11 هزار تنی را برای تاسیسات خود در شهر اوئیتا این کشور سفارش داده است. البته شووا دنکو گاهی یک محموله 22 هزار تنی می خرد.
شرکت میتسوئی کمیکال نیز به طور معمول یک محموله 11 هزار تنی خریداری می کند. تولیدکنندگان پتروشیمی ژاپن معمولا بوتان مورد نیاز خود را از دیگر بازرگانان ال پی جی (LPG) ژاپن تهیه می کنند.
منابع آگاه از بازار پتروشیمی عنوان کردند: به دنبال افت چشمگیر قیمت بوتان در تاریخ 10 نوامبر امسال، بهای این خوراک به میزان کافی سقوط کرد تا تولیدکنندگان پتروشیمی ژاپن را به جایگزینی نفتا با بوتان ترغیب کند. جهش قیمت نفتا همراستا با بهای نفت خام نیز به این موضوع دامن زد.
با این همه از آنجا که حجم بوتان خریداری شده از سوی شرکت های پتروشیمی ژاپن نسبتا کم است؛ تاثیر آن بر بازار نفتا محدود خواهد بود. 

دسته بندی: خبرها
بازدیدها: 328 نظرات: 0
برای ارسال نظر، باید در سایت عضو شوید.

نام وب سایت

نام وب سایت

google
yahoo
alexa
ebook
Baidu.com
Wikipedia
Blogger.com
Windows Live
Amazon.com
eBay
Bing
Ask
استانداری گلستان
سفارش طراحی وب سایت - سفارش دات نت